Anna Schurowska - ZnanyLekarz.pl

Możesz umówić się rano lub wieczorem, w sobotę lub niedzielę. Usiąść wygodnie w swoim fotelu lub innym bezpiecznym dla siebie miejscu. Psycholog w gabinecie ma określone godziny w których przyjmuje klientów. Konsultacje online dają większą elastyczność przy umawianiu konsultacji, ponieważ psycholog ma zawsze swój mobilny gabinet przy sobie.

Dla ludzi z mniejszych i bardziej oddalonych miejscowości, w których psycholog nie przyjmuje. Jednocześnie muszą pokonać większą odległość, żeby dojechać do gabinetu w większym mieście. Dla ludzi z większych miast oszczędność czasu przy staniu w korkach, gdzie czasem nawet mała odległość do pokonania jest czasochłonna.

Psycholog jest z innego miasta, nie spotkasz sąsiadki, znajomej wychodząc z gabinetu. Nie jest to oczywiście żaden powód do wstydu, jednak część klientów nie lubi ujawniać faktu, że korzystają z usług psychologa, żeby nie być opatrznie ocenionym. Wolą zachować to dla siebie.

Czasy kwarantanny zmieniły nasze postrzeganie usług online, nie uważamy ich już za mniej wartościowe. Zostały przeprowadzone badania naukowe w których potwierdzono, że konsultacje psychologa online jak również sesje terapeutyczne u psychoterapeuty są tak samo skuteczne jak tradycyjne spotkania w gabinecie.